Loading...
KursKurs c++

Zacznij kurs programowania C++ dla początkujących

Cele kursu

Poniższy kurs C++ ma na celu wprowadzenie Cię w świat programowania w najprostszy i możliwie najprzyjemniejszy sposób.
Dzięki niemu nauczysz się myśleć jak programista, czyli opanujesz najważniejszą w tym zawodzie kwestię. Tak na prawdę 90% języków programowania działa w bardzo zbliżony do siebie sposób, różnią się jedynie składnią i komendami. To trochę jak z nauką każdego normalnego języka, najważniejsze jest zrozumienie sposobu myślenia. Kiedy wiemy już że chcemy powiedzieć tak możemy do tego użyć  tak, yes lub si i tak samo jak w tym przypadku możemy korzystać ze ściąg :D
Naukę programowania polecam każdemu. Niezależnie czy chcesz zostać programistą, czy obecnie uczysz się tego w szkole i po prostu musisz to zdać, a może zwyczajnie masz chwilę wolnego czasu i szukasz alternatywy dla telewizji.
Dlaczego? Dlatego, że jest to zajęcie bardzo rozwijające zarówno wyobraźnię, jak i umiejętności niezbędne do rozwiązywania problemów życia codziennego, takie jak np. logiczne myślenie, szukanie optymalnych rozwiązań, czy chociażby samo analizowanie problemów krok po kroku.

Przebieg Kursu

Jeśli masz już jakąś wiedzę, na temat programowania, to proponuję pominięcie pierwszego poziomu kursu(poziom 0), gdyż jest on jedynie wprowadzeniem i omówieniem w większości teoretycznym.
Natomiast wszystkie osoby rozpoczynające swoją przygodę z programowaniem serdecznie zachęcam do niepomijania żadnej z lekcji.
Część teoretyczna będzie przedstawiona możliwie jak najzwięźlej, omówimy podstawową terminologię, programy jakich będziemy potrzebować i przykłady wprowadzające na przełamanie barier”. Proszę również nie sugerować się specjalnie poziomem trudności, jest to jednie oznaczenie zaawansowania danego tematu.
Dla przykładu poziom 1 to rzeczy, bez których programowanie jest praktycznie nie możliwe, poziom 2 to rzeczy przydatne, ale takie, bez których można żyć, na ogół im wyższy poziom, tym bardziej zaawansowane konstrukcje, które często ułatwiają pracę, ale można bez nich żyć. Tak więc masz dwa wyjścia, możesz przejść przez lekcje po kolei, lub poziomami, gwarantuje, że w obydwóch przypadkach wszystko będzie dla ciebie jasne.

PRZEJDŹ DO DARMOWEGO KURSU